e-commerce.pl Mapa Strony Powiadom Kontakt
Data niedziela, czerwiec 23, 2024
 
 

Twoje ustawienia

Kategorie

Znajdź produkt

 


FAQ


 

Co to jest opinia ?


Poprzez opinię możesz wyrazić własną ocenę danego produktu uwzględniając takie aspekty jak: jakość, cena czy wygląd produktu.

W opinii możesz opisać zarówno wady produktu jak i jego zalety. Możesz polecić lub nie polecać oceniany produkt uwzględniając okres od jakiego go użytkujesz.

Poprzez wystawianie opinii poszczególnych produktów, możesz podzielić się wiedzą na jego temat i pomóc w ten sposób innym użytkownikom w podjęciu właściwej decyzji o ewentualnym kupnie danego produktu.

Opinie mogą być dodawane zarówno przez zarejestrowanych, jak i niezarejestrowanych użytkowników serwisu. Opinie dodawane przez użytkowników podlegają autoryzacji i są publikowane w serwisie po zatwierdzeniu przez administratora.

W opiniach nie wolno zamieszczać:

 • treści naruszających dobra osobiste, polskie prawo, dobre obyczaje i Regulamin serwisu
 • treści naruszających prawo autorskie, prawa patentowe, tajemnicę handlową
 • danych osobowych (poza własnymi)
 • treści o charakterze reklamowym i PR (wyłączywszy informacje o miejscu zakupu produktu przez użytkownika)
 • elementów "czarnego PR"
 • treści nieprawdziwych, świadomie wprowadzających w błąd
 • odnośników do witryn internetowych zawierających zabronione w niniejszym Regulaminie treści

Zamieszczane przez użytkowników treści niezgodne z prawem lub Regulaminem serwisu będą usuwane.


do góry

 


Jak dodać nową opinię ?


Opinię można dodać do każdego produktu znajdującego się w serwisie. Aby dodać swoją opinię o wybranym produkcie, odszukaj go w serwisie, a następnie kliknij w link "Dodaj swoją opinię" i wypełnij formularz, który się otworzy. Link umożliwiający dodanie opinii znajduje się zarówno na stronie z opisem produktu, jak i na stronach z listami produktów spełniających wybrane przez Ciebie kryteria. Po wypełnieniu formularza kliknij "Wyślij opinię", aby ją opublikować. Opinia pojawi się na stronie po zatwierdzeniu jej przez administratora serwisu.


do góry

 


Co to jest komentarz ?


Za pomocą komentarzy można prowadzić dyskusję na temat produktu i wystawionych na jego temat opinii, zadawać pytania dotyczące produktu, jego cech i sposobu użytkowania.

Komentarze mogą być dodawane zarówno przez zarejestrowanych, jak i niezarejestrowanych użytkowników serwisu. Komentarze dodawane przez użytkowników podlegają autoryzacji i są publikowane w serwisie po zatwierdzeniu przez administratora.

W komentarzach nie wolno zamieszczać:

 • treści naruszających dobra osobiste, polskie prawo, dobre obyczaje i Regulamin serwisu
 • treści naruszających prawo autorskie, prawa patentowe, tajemnicę handlową
 • danych osobowych (poza własnymi)
 • treści o charakterze reklamowym i PR (wyłączywszy informacje o miejscu zakupu produktu przez użytkownika)
 • elementów "czarnego PR"
 • treści nieprawdziwych, świadomie wprowadzających w błąd
 • odnośników do witryn internetowych zawierających zabronione w niniejszym Regulaminie treści

Zamieszczane przez użytkowników treści niezgodne z prawem lub Regulaminem serwisu będą usuwane.


do góry

 


Jak dodać nowy komentarz ?


Komentarz można dodać do każdego produktu znajdującego się w serwisie. Aby dodać swój komentarz odszukaj produkt w serwisie, wejdź na stronę z jego opisem a następnie kliknij w link "Dodaj komentarz" znajdujący się pod opisem produktu i wypełnij formularz, który się otworzy. W ten sposób możesz zarówno dodać swoją uwagę do opinii innych użytkowników o tym produkcie, zadać pytanie dotyczące produktu innym użytkownikom serwisu, jak i odpowiedzieć na pytania opublikowane na tej stronie przez inne osoby. Po wypełnieniu formularza kliknij "Wyślij wypowiedź", aby opublikować swój wpis. Komentarz pojawi się na stronie po zatwierdzeniu go przez administratora serwisu.


do góry

 


Na jakich zasadach można dodawać nowe produkty?


Produkty mogą być dodawane wyłącznie przez zarejestrowanych użytkowników serwisu. Opis produktu musi zawierać nazwę produktu, nazwę producenta i/lub marki oraz wykaz charakterystycznych cech produktu. Wskazane jest również dodanie słów kluczowych oraz zdjęć produktu.

W opisie produktu nie wolno zamieszczać:

 • treści naruszających dobra osobiste, polskie prawo, dobre obyczaje i Regulamin serwisu
 • treści naruszających prawo autorskie, prawa patentowe, tajemnicę handlową
 • treści o charakterze reklamowym
 • odnośników do stron www oraz adresów e-mail
 • danych osobowych
 • treści nieprawdziwych, świadomie wprowadzających w błąd
 • opinii o produkcie (bez względu na ich charakter)

W opisach produktów dozwolone jest zamieszczanie zdjęć i innych materiałów (np. instrukcji obsługi) wykonanych osobiście lub pochodzących bezpośrednio z przeznaczonych do publikacji materiałów reklamowych i informacyjnych producenta lub dystrybutora. Zamieszczając wykonane przez siebie zdjęcia produktu oraz inne pliki użytkownik udziela Kasat Sp. z o.o. licencji na ich publikację w serwisach prowadzonych przez Kasat Sp. z o.o. oraz serwisach partnerskich Kasat Sp. z o.o.

Użytkownik wyraża zgodę na publikację treści zawartych w opisie dodawanego produktu oraz załączonych zdjęć i plików także w innych serwisach prowadzonych przez Kasat Sp. z o.o. oraz w serwisach partnerskich Kasat Sp. z o.o.

Użytkownicy zamieszczający opisy i zdjęcia produktów ponoszą pełną odpowiedzialność za ich zgodność z prawem oraz Regulaminem serwisu. Serwis e-commerce.pl zastrzega sobie prawo do nie zatwierdzenia, edycji oraz usuwania zamieszczanych przez użytkowników opisów, zdjęć produktów i inych plików bez podania przyczyny.


do góry

 


Jak dodać nowy produkt ?


Aby dodać nowy produkt należy się zalogować. Po zalogowaniu z lewej kolumny "Kategorie" wybieramy kategorię, do której chcemy dodać produkt. Po wybraniu kategorii rozwija się dział "Narzędzia", w którym mamy do wyboru dwie opcje: "Dodaj nowy produkt" oraz "Subskrybuj nowe produkty z tej kategorii". Klikamy "Dodaj nowy produkt".

W głównym oknie serwisu pojawia się Krok 1/2, w którym z rozwijanej listy wybieramy kategorię, która najbardziej pasuje do dodawanego produktu. To samo należy wykonać przy wyborze podziału szczegółowego kategorii oraz działu produktów. Jeśli chcesz zmienić wybraną kategorię na inną kliknij <zmień>. W celu zatwierdzenia wyboru kliknij <dalej>

W głównym oknie serwisu pojawia się Krok 2/2. W formularzu podajemy następujące informacje:


Producent - wybierasz producenta z rozwijanej listy lub jeśli takiej nazwy nie ma na liście wpisujesz nowego.

Marka - wybierasz markę z rozwijanej listy lub wpisujesz nową (lub pozostawiasz to pole puste, jeśli producent jest zarówno marką produktu bądź jeśli nie znasz nazwy marki).

Nazwa produktu - w to pole wpisujesz nazwę, tytuł lub model produktu, na przykład Kawa bezkofeinowa, Ania z Zielonego Wzgórza czy GeForce256 32MB.

Zdjęcia lub inne pliki związane z produktem - tu możesz dodać za pomocą formularza własne zdjęcie dodawanego produktu lub inny plik z nim związany (np. instrukcja obsługi, ulotka informacyjna, schemat montażu). Pliki zostaną umieszczone na stronie z opisem produktu.

Tagi - w to pole wpisz słowa kluczowe tematycznie związane z dodawanym produktem. Możesz wpisać maksymalnie 10 tagów oddzielając je przecinkami.

Przykład 1: Krem nawilżająco - regenerujący pod oczy Fortessimo, Dr Irena Eris
Pasujące tagi: nawilżenie, elastyczność, wygładzenie, regeneracja, retinol, kolagen, fortessimo, krem pod oczy

Przykład 2: pojemniki próżniowe, Formaster
Odpowiednie dla nich tagi: pojemniki próżniowe, próżnia, żywność, przechowywanie żywności, vacuum containers.

Opis produktu - w to pole wpisujesz właściwości dodawanego produktu, opis działania, specyfikację techniczną i inne informacje związane bezpośrednio z produktem.

Chcę być powiadamiany o nowych opiniach tego produktu - wybierasz TAK jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych opiniach o tym produkcie dodanych przez innych użytkowników lub wybierasz NIE jeśli nie chcesz otrzymywać powiadomień o nowych opiniach o tym produkcie.

Chcę być powiadamiany o nowych komentarzach i pytaniach dotyczących tego produktu - wybierasz TAK jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach dotyczących tego produktu lub wybierasz NIE jeśli nie chcesz otrzymywać powiadomień.


Aby zakończyć proces kliknij "Dodaj produkt".


do góry

 


Jak wyszukać produkt ?


Interesujący nas produkt możemy odszukać przeglądając zawartość serwisu za pomocą menu "Kategorie" znajdującego się na lewej kolumnie lub wykorzystując do tego celu wyszukiwarkę produktów (prostą lub zaawansowaną). Wyszukiwarka prosta znajduje się na dole lewej kolumny serwisu oraz na górze stron poszczególnych kategorii i zawiera dwa pola:

Słowa kluczowe: w to pole wpisz słowa, które charakteryzują poszukiwany produkt (np. nazwa produktu, model, nazwa producenta). Słowa kluczowe należy oddzielać spacjami, bez przecinków.

Szukaj w kategorii: możemy wybrać wyszukiwanie ogólne "we wszystkich kategoriach" lub w jednej z dostępnych kategorii.

Jeśli otrzymane wyniki są zbyt ogólne możesz je poprawić w następujący sposób:

 • zmień słowa kluczowe na bardziej precyzyjne i powtórz wyszukiwanie,
 • skorzystaj z dostępnej na lewej kolumnie informacji "Wyniki w kategoriach" (wynika z niej w jakich kategoriach i podkategoriach są produkty spełniające zadane kryteria wyszukiwania),
 • skorzystaj z filtrów dostępnych na lewej kolumnie strony z wynikami,
 • skorzystaj z wyszukiwarki zaawansowanej.

do góry

 


Jak działa wyszukiwanie zaawansowane ?


Formularz wyszukiwania zaawansowanego pozwala odnaleźć wszystkie produkty spełniające ściśle określone warunki i wygląda następująco:

Słowa kluczowe: to np. nazwa, model, parametry czy inna cecha poszukiwanych przez nas produktów. Podzielone są na cztery pola, w które należy wpisać interesujące nas cechy:

 1. wszystkie słowa - zostaną wyszukane te produkty, które zawierają wszystkie podane tutaj słowa kluczowe
 2. dokładnie frazę - zostaną wyszukane tylko te produkty, które zawierają tę frazę w identycznej formie, jak podana przez nas
 3. którekolwiek ze słów - zostaną wyszukane produkty zawierające którekolwiek (czyli przynajmniej jedno) z podanych tutaj słów kluczowych
 4. żadne ze słów - zostaną wyszukane wszystkie produkty nie zawierające żadnego z podanych słów.

Szukaj w: tutaj określamy, gdzie mają być wyszukiwane podane przez nas słowa kluczowe:

 • W nazwach produktów : zostaną wyszukane tylko te produkty, które zawierają w swojej nazwie słowa podane w pozycji 1. 2. 3. i nie zawierają w niej słów z pozycji 4.
 • W opisach produktów : wyszukane zostaną wszystkie produkty, które w swoich opisach zawierają słowa podane w pozycji 1. 2. 3. i nie zawierają w nich słów z pozycji 4.
 • W opiniach/komentarzach : odnalezione zostaną te produkty, które zawierają słowa podane w pozycji 1. 2. 3. i nie zawierają słów z pozycji 4 w opiniach lub komentarzach wystawionych przez użytkowników.

Szukaj w kategorii : tutaj możemy określić w jakiej kategorii (np. AGD, Zdrowie, Dom i Ogród) chcemy poszukiwać produktów.

Producent/Marka : jeśli poszukujemy produktów konkretnego producenta/marki, możemy wprowadzić tą informację w tym polu. Gdy interesują nas produkty różnych producentów, pozostawiamy to pole puste.

Uwaga: Jeśli chcemy, by w wyszukiwaniu zostały uwzględnione różne odmiany danego słowa, wystarczy wpisać stały rdzeń wyrazu i "*" dla części zmiennej. Np. jeśli szukamy wszystkich produktów, o których wiadomo, że są bezpieczne dla dziecka, warto w polu "wszystkie słowa" wpisać frazę "bezpieczn* dla dziecka". Wówczas zostaną wyszukane: bezpieczny/bezpieczna/bezpieczne dla dziecka.


Przykład 1

Interesuje nas seria przypraw "Gotujemy po polsku", przy czym szukamy tylko tych, które są przeznaczone do kurczaka. Dodatkowo nie pamiętamy nazwy producenta. Wówczas nasze wyszukiwanie może wyglądać następująco:
(Uwaga: myślnik "-" oznacza, że to pole zostawiamy puste)

Słowa kluczowe
• Wszystkie słowa: kurczak*
• Dokładnie frazę: gotujemy po polsku
• Którekolwiek ze słów: -
• Żadne ze słów: -

Szukaj w:
• Nazwach: tak
• Opisach: tak
• Opiniach/komentarzach: nie

Szukaj w kategorii: Produkty spożywcze

Producent/Marka: -Przykład 2

Poszukujemy pralki, dla której znamy dokładny model i producenta: Whirlpool AWE 10727. Interesują nas też wszelkie opinie i informacje na temat tego produktu. Wówczas nasze wyszukiwanie może wyglądać następująco:

Słowa kluczowe
• Wszystkie słowa: -
• Dokładnie frazę: AWE 10727
• Którekolwiek ze słów: -
• Żadne ze słów: -

Szukaj w:
• Nazwach: tak
• Opisach: tak
• Opiniach/komentarzach: tak

Szukaj w kategorii: AGD

Producent/Marka: WhirlpoolPrzykład 3

Jeśli szukamy różnych piekarników do zabudowy w kolorze inox lub srebrnym bez funkcji mikrofal, możemy utworzyć następujące wyszukiwanie:

Słowa kluczowe
• Wszystkie słowa: piekarnik do zabudowy
• Dokładnie frazę: -
• Którekolwiek ze słów: inox srebrny
• Żadne ze słów: mikrofal*

Szukaj w:
• Nazwach: tak
• Opisach: tak
• Opiniach/komentarzach: nie

Szukaj w kategorii: AGD

Producent/Marka: -
do góry

 


Co to są dodatkowe filtry ?


Dodatkowe filtry to funkcja pozwalająca zawęzić listę przeglądanych produktów ze względu na cechy charakterystyczne dla danego typu produktów, tak aby otrzymać tylko te produkty, które spełniają Twoje oczekiwania. Z filtrów możesz skorzystać zarówno na stronie wybranej kategorii/podkategorii (np. Pralki wolnostojące), jak i na stronach z wynikami wyszukiwania. Jeśli dostępnych jest kilka filtrów, możesz użyć jednego lub kilku jednocześnie. Aby skorzystać z filtrów zaznacz wszystkie interesujące Cię parametry/cechy i kliknij dowolny przycisk "Filtruj".

Przykład:
Pralki wolnostojące można filtrować ze względu na:

 • Producent/marka,
 • Liczba obrotów,
 • Sposób ładowania.

do góry

 


Co to są Narzędzia ?


Menu Narzędzia dostępne jest na stronach z opisami produktów oraz na stronach poszczególnych kategorii. Zawiera ono najważniejsze funkcje, które mogą Ci się przydać w czasie korzystania z serwisu. Wśród nich są:

Dodaj swoją opinię o tym produkcie - po kliknięciu w ten link możesz dodać swoją opinię o wybranym produkcie.

Dodaj uwagę lub pytanie dotyczące produktu - za pośrednictwem tej opcji możesz zarówno dodać swoją uwagę do opinii innych użytkowników o wybranym produkcie, zadać pytanie dotyczące tego produktu innym użytkownikom serwisu, jak również odpowiedzieć na pytania opublikowane na stronie produktu przez inne osoby.

Subskrybuj nowe opinie o produkcie - dzięki skorzystaniu z tej funkcji będziesz otrzymywać mailem informacje o nowo dodanych opiniach o wybranych przez Ciebie produktach.

Subskrybuj nowe uwagi i pytania do tego produktu - dzięki skorzystaniu z tej funkcji będziesz otrzymywać mailem informacje o nowo dodanych komentarzach do wybranych przez Ciebie produktów.

Dodaj produkt do obserwowanych - wybierz ten link, aby dodać produkt do swojej listy obserwowanych produktów. Dzieki temu będziesz miał szybki dostęp do stron z opisami wybranych produktów i nie będziesz musiał za każdym razem szukać ich w serwisie.

Zgłoś uwagi do opisu produktu - jeśli Twoim zdaniem opis produktu jest niepełny lub zawiera błędy, możesz nas o tym poinformować za pomocą formularza kontaktowego, który otworzy się po kliknięciu w ten link.

Dodaj zdjęcie produktu, ulotkę lub instrukcję - jeśli posiadasz materiały dotyczące tego produktu (np. ulotkę informacyjną, instrukcję obsługi lub samodzielnie zrobione zdjęcia produktu), którymi chcesz się podzielić z innymi użytkownikami serwisu, możesz je dodać do serwisu za pomocą formularza, który pojawi się po kliknięciu w ten link. Pliki pojawią się na stronie z opisem produktu od razu po zatwierdzeniu ich przez administratora.

Dodaj nowy produkt - korzystając z tej funkcji możesz samodzielnie dodać do serwisu nowy produkt, którego jeszcze nie ma w bazie.


do góry

 


Co to są "Moje Produkty" ?


Jest to lista wszystkich produktów, które dodałeś do serwisu oraz tych, do których napisałeś opinię bądź komentarz. Lista "Moje produkty" dostępna jest wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników serwisu e-commerce.pl.


do góry

 


Co to są "Powiadomienia" ?


Powiadomienia są funkcją stworzoną po to, byś mógł być na bieżąco informowany o nowych opiniach i komentarzach dotyczących interesujących Cię produktów oraz o nowych produktach dodanych w interesującej Cię kategorii. Aby mieć do nich dostęp, powinieneś się zalogować w serwisie.

Jeśli chcesz być powiadamiany o nowych produktach dodanych w kategorii, którą aktualnie przeglądasz, wybierz z zakładki Narzędzia na lewej kolumnie opcję: "Subskrybuj nowe produkty z tej kategorii". Pamiętaj: ta funkcja jest widoczna, gdy jesteś na stronie z listą produktów z danej kategorii lub działu/podkategorii.

Aby otrzymywać informacje o każdej nowej opinii dotyczącej produktu, który Cię interesuje, wybierz z zakładki Narzędzia na lewej kolumnie opcję: "Subskrybuj nowe opinie o produkcie". Funkcja jest dostępna, gdy znajdujesz się na stronie z prezentacją produktu.

Powiadomienia o nowych komentarzach, uwagach, zapytaniach dotyczących interesującego Cię produktu, będą wysyłane do Ciebie po wybraniu opcji (z zakładki Narzędzia na lewej kolumnie): "Subskrybuj nowe uwagi i pytania do tego produktu". Funkcja jest dostępna, gdy znajdujesz się na stronie z prezentacją produktu.

Nowe powiadomienia możesz dostawać z wybraną przez siebie częstotliwością. Dla każdego rodzaju powiadomień dostępne są trzy częstotliwości:

 • natychmiast - maila z powiadomieniem otrzymasz od razu po pojawieniu się nowej opinii/komentarza/produktu,
 • raz dziennie - zbiorcze powiadomienie o opiniach/komentarzach/produktach, które pojawiły się poprzedniego dnia,
 • raz w tygodniu (w dowolnie wybrany przez Ciebie dzień tygodnia) - zbiorcze powiadomienie o opiniach/komentarzach/produktach, które pojawiły się w minionym tygodniu.

Jeśli z jakichś względów nie chcesz przez pewien czas otrzymywać powiadomień, możesz skorzystać z opcji "zawieś" dla pojedynczego produktu/kategorii lub z funkcji "zawieś wszystkie powiadomienia". Wówczas, do czasu ponownego aktywowania tych powiadomień, nie będziesz dostawać żadnych informacji na ten temat.

Jeśli natomiast chcesz trwale zrezygnować z określonego powiadomienia, wybierz opcję "usuń".


do góry

 


Co to jest "Lista obserwowanych" ?


Jest to lista wszystkich produktów, które wskazałeś jako "obserwowane". Dzięki tej funkcji będziesz miał szybki dostęp do stron z opisami wybranych produktów i nie będziesz musiał za każdym razem szukać ich w serwisie. Klikając na "usuń" z obserwowanych usuwasz produkt ze swojej listy obserwowanych produktów.


do góry

 


Do czego służy opcja Zapamiętaj mnie ?


Jeśli każdorazowe logowanie się do serwisu jest dla Ciebie uciążliwe, oferujemy Ci możliwość skorzystania z opcji "Zapamiętaj mnie na tym komputerze" znajdującej się w boksie logowania. Jeśli w czasie logowania się do serwisu zaznaczysz tą opcję i prawidłowo się zalogujesz, przy kolejnym odzwiedzeniu serwisu nasz system nie będzie prosił Cię o ponowne logowanie, tylko rozpozna automatycznie. Pamiętaj, że aby korzystać z opcji "zapamiętaj mnie", twoja przeglądarka musi akceptować cookies (ciasteczka).

Uwaga: gdy twój komputer jest komputerem ogólnie dostępnym, publicznym czyli np. korzystasz z niego w bibliotece, szkole, kawiarence internetowej, albo masz powody aby nie ufać pozostałym użytkownikom tego komputera, wówczas nie polecamy włączania opcji "Zapamiętaj mnie".


do góry

 


Jak się wylogować i kiedy to się przydaje ?


Aby się wylogować należy skorzystać z przycisku "Wyloguj się" znajdującego się w boksie "Twoje ustawienia". Z opcji tej warto korzystać, kiedy odwiedzasz naszą stronę nie tylko ze swojego komputera (np. w pracy czy kafejce internetowej), aby uniemożliwić innym osobom korzystającym z tych komputerów dostęp do Twojego konta.


do góry

 


Do czego służy opcja "edycja danych" ?


W każdej chwili możesz zmienić swoje dane osobowe podane w procesie rejestracji. Przykładowo jeśli zmieniłeś adres e-mail, powinieneś go uaktualnić w naszej bazie korzystając z opcji "edycja danych", ponieważ w przeciwnym wypadku maile z powiadomieniami o nowych opiniach, komentarzach i produktach będą wysyłane na błędny adres. Równocześnie twoje konto w serwisie może zostać zablokowane i nie będziesz mógł się do neigo zalogować.

Aby zmienić swoje dane osobowe należy po zalogowaniu przejść do panelu użytkownika i skorzystać z opcji "Edycja danych".


do góry

  

 

+ top

 

Copyright © Kasat Sp. z o.o.